Spíkri konferencie / Panel 02
Lenka Vargová Jurková
Lenka Vargová Jurková
Košice Región Turizmus
Netreba čakať na lepšie časy. Treba robiť čo sa dá tu a teraz. Takúto filozofiu vyznáva výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Dobre vie, že východ skutočne nie je exit, potrebuje iba zapálených a spolupracujúcich ľudí, ktorým ide o správnu vec a neboja sa výziev. Skúsenosti z podnikateľského prostredia, zo zahraničia, niekoľkoročného fungovania v Bruseli a práca vo verejnej sfére jej poskytujú schopnosť pozerať sa na veci pragmaticky. Aj preto jej spôsob pristupovania k problémom spočíva v hľadaní efektívnych a kreatívnych riešení. Organizácia destinačného manažmentu, ktorú riadi, získala v tomto roku hneď dve ocenenia. Najprv uznanie ministra dopravy a výstavby SR za značku destinácie Košice región: UNESCO NA DOSAH a neskôr na jeseň aj cenu Best Brands pre najlepšie riadenú krajskú organizáciu cestovného ruchu, ktorú udeľuje Brand Institute.
Zuzana Palovic
Zuzana Palovic
Global Slovakia
Narodila sa za železnou oponou, jej rodina však ušla pred komunistickým režimom a usadila sa v Kanade. Ranné detstvo strávila Zuzana na „Východe”, no vyrastala a vzdelávala sa na „Západe”, čo jej dnes dáva jedinečný nadhľad. Život v deviatich krajinách na štyroch kontinentoch a kozmopolitná existencia však nenaštrbili jej lásku ku Slovensku. Naopak, cestovanie ešte zväčšilo jej smäd po spojení s rodnou krajinou a znovuobjavení koreňov. Zuzana študovala v Spojených štátoch, Holandsku a Veľkej Británii, kde získala doktorát. Témou jej štúdií boli migrácia, ľudská mobilita a presun vedomostí. V roku 2018 sa vrátila na Slovensko a založila neziskovú organizáciu Global Slovakia, ktorá podporuje myšlienku návratu Slovákov žijúcich v zahraničí. Zuzana je tiež autorkou troch publikácií: Legenda lipy, The Great Return a začiatkom roka sa na knižný trh dostane jej zatiaľ posledná kniha, ktorú venovala 30. výročiu nežnej revolúcie s názvom Slovensko za železnou oponou.
Juraj Girman
Juraj Girman
Košice IT Valley
Po absolvovaní košickej TUKE, kde absolvoval Fakultu eletrotechniky a informatiky sa po škole relatívne rýchlo vypracoval zo SAP konzultanta až na vice prezidenta Telekom IT oddelenia v T-Systems Slovakia s vyše tisíckou zamestnancov. Juraj síce hovorí, a tak trošku aj vyzerá, ako rodený Nemec, čo mu v práci asi nebolo na škodu, ale srdce má stále košické. Teraz okrem viceprezidentovania predsedá aj Správnej rade košickej IT Valley. Na tom, kam sa IT na východe bude uberať mu záleží rovnako ako na tom, aby nám šikovní mladí ľudia zo Slovenska nepoutekali preč. Nedávno bol takto lákať Slovákov žijúcich v Anglicku naspäť na Slovensko na londýnskej Night of Chances a veľmi ho prekvapil fakt, že väčšina z nich sa domov naozaj vrátiť chcela. Juraj ale tuší, že pracovať s vysokoškolákmi nestačí, a preto aj s pomocou Teach for Slovakia pracuje už aj na stredných a základných školách. Aby bolo všetkým jasné, že v oblasti IT na východe nezdochol pes.
Jiří Uher
Jiří Uher
Masarykova univerzita
Aktuálne pôsobí na Masarykovej univerzite v Brne ako vedúci Odboru vonkajších vzťahov a marketingu. Väčšinu svojich pracovných skúseností získal v rámci budovania nových projektov, zavádzania produktov na trh alebo štartovaní firiem v českom prostredí. Podstatná časť praxe Jiřího Uhera je spojená s médiami, kde funkčne zasahoval v podstate do všetkých činností klasického mediálneho vydavateľstva od redakcie, obchodu až po marketing. Na konferencii bude diskutovať a zdieľať svoje skúsenosti s budovaním značky a imidžu univerzity, ktorá aj napriek tomu, že stojí mimo hlavné mesto prosperuje a úspešne sa jej darí napĺňať stavy študentov nielen z Čiech. Za týmto úspechom stojí aj dobrá spolupráca s mestom Brno, širším regiónom a lokálnymi firmami.
TUKE IT VALLEY PROGRESS PROMOTION KOŠICE
PRO EDUCO FRESH PLUS UPJŠ
VISIT KOŠICE KOŠICE REGION TURIZMUS APOLIS
KOŠICE DNES ŠKOLSKÝ SERVIS FUN RADIO
ORGANIZÁTOR

Progress Promotion Košice, s r.o.
Vrátna 498/6, 040 01 Košice, Slovenská republika


ZAVOLAJTE NÁM

M: +421 (911) 700145
T: +421 (55) 6228282