Spíkri konferencie
Anton Popovič
Anton Popovič
Dirigent, hudobný skladateľ, producent a občiansky aktivista, ktorý bol v roku 1989 jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie na Slovensku. Aj preto prichádza symbolicky po 30 rokoch po páde totalitného režimu do Košíc otvoriť konferenciu Východ nie je EXIT, konajúcu sa v dobe, keď problémom krajiny už nie je nemožnosť z nej vycestovať, ale práve naopak, jej nemohúcnosť spomaliť húfny odchod mladých a nadaných ľudí do zahraničia. Anton Popovič pôsobil aj v oblasti reklamy a marketingu, bol riaditeľom Slovenského ochranného zväzu autorského a zrealizoval množstvo kultúrno spoločenských, osvetových a edukatívnych projektov. Je držiteľom kolektívneho vyznamenania za Študentské hnutie od Slovenskej národnej rady, v roku 2014 získal vyznamenanie Osobnosť Bratislavy a patrí mu viacero umeleckých ocenení diel a projektov, na ktorých participoval.
Daniel Giebel
Daniel Giebel
Pre skupinu Deutsche Telekom pracuje od roku 1999 a za posledných 10 rokov stihol vystriedať viacero pozícií i krajín svojho pôsobenia. Daniel žil v rodnom Nemecku, Kanade, Švédsku, Veľkej Británii a od roku 2015 sú jeho domovom Košice. Tu stojí na čele IT kolosu T-Systems Slovakia, ktorého pôsobenie na východe Slovenska akoby odštartovalo skutočný masívny rozvoj sektora informačných technológii v tomto regióne. Vždy veľa a rád cestoval, či už to bolo za prácou alebo oddychom, každopádne s príchodom troch potomkov si posledné roky vychutnáva najmä v kruhu svojej rodiny. Pracovné i životné skúsenosti z viacerých krajín umožňujú mu porovnávať pre mnohých nepoznané súvislosti, a tak jeho pohľad na dianie v regióne kde dnes žije môže mať osobitnú hodnotu.
Julián Gerhart
Julián Gerhart
Prešovčan Julián študoval v zahraničí na univerzitách v Dánsku a v Kanade. Ešte počas štúdia stážoval cez LEAF program pre Slovákov v zahraničí v Dobrom Anjelovi, kde sa inšpiroval prispieť k pozitívnej zmene v spoločnosti. Rozhodol sa teda vrátiť na Slovensko, chvíľu pôsobil v spoločnosti Profesia a neskôr založil neziskový projekt Zmudri.sk, ktorý prostredníctvom krátkych online video kurzov pomáha mladým ľuďom pripraviť sa lepšie na reálny život a kriticky myslieť. Videá sú dynamické, vtipné, odľahčené a venujú sa témam ako si úspešne nájsť brigádu, zostaviť CV, ako zvládať stres pred testami, ako porozumieť prezidentským voľbám a fungovaniu Európskej únie, ako lacno a bezpečne cestovať a pod.
Dorota Kenderová
Dorota Kenderová
Je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. V roku 2012 získala doktorský titul na Katedre intermédií, kde neskôr pôsobila ako odborná asistentka v ateliéri Ilony Németh. Koordinovala a viedla medzinárodný vzdelávací projekt Open Studio a počas štúdia stihla založiť galériu HIT v Bratislave zameranú na súčasné umenie. Zúčastňovala sa rôznych umeleckých pobytov v New Yorku, Viedni či v Kremse popri čom aj vystavovala na mnohých domácich a zahraničných výstavách. Svoje dlhoročné zázemie v Bratislave vymenila Dorota Kenderová nedávno za Košice, kde od roku 2016 vedie jednu z najväčších krajských galérií na Slovensku – Východoslovenskú galériu v Košiciach. V roku 2005 sa stala laureátkou medzinárodnej ceny Essl Award určenej mladým umelcom.
Peter Dosedla
Peter Dosedla
Jeho kariéra začala už počas vysokoškolských štúdií, keď sa v porevolučnom období začal venovať profesionálnemu tlmočeniu, prekladom a poradenstvu pre zahraničné firmy prichádzajúce na náš trh. Posledných 15 rokov zasvätil práci s v oblasti ľudských zdrojov a dnes je považovaný za jedného z najfundovanejších domácich odborníkov v tejto sfére. Spoluzakladal pracovnú agentúru Express People, ktorá je dnes už súčasťou skupiny Manuvia, kde Peter Dosedla zástáva najvyššiu riadiacu funkciu CEO. Je prezidentom HR Aliancie, členom predstavenstva Zväzu elektrotechnického priemyslu SR, zástupcom Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov – HRcomm a členom prezídia Republikovej únie zamestnávateľov SR. Aktívne prispieva k formovaniu názorov v oblasti pracovnej sily a zúčastňuje sa mnohých medzinárodných workshopov a konferencií. Je vášnivým cestovateľom a dobrodruhom, ktorý sa však vždy rád vráti domov do Košíc.
TUKE PROGRESS PROMOTION KOŠICE
T-SYSTEMS UPJŠ APOLIS PRO EDUCO
KOŠICE KSK NESS KOŠICE DNES
ORGANIZÁTOR

Progress Promotion Košice, s r.o.
Vrátna 498/6, 040 01 Košice, Slovenská republika


ZAVOLAJTE NÁM

M: +421 (911) 700145
T: +421 (55) 6228282